Zapowiedź 12. kolejki Klasy Okręgowej

• autor: wisniowyyy, 2010-10-30 08:54

Sytuacja w lidze robi się co raz ciekawsza. Ubiegłotygodniowe zwycięstwo ostatniego Frassati Fajsławice z pewnym liderem Ogniwem pokazuje, iż w tej lidze nie ma rzeczy niemożliwych. Niezwykle wyrównana walka pomiędzy drużynami Klasy Okręgowej sprawiła, że przewaga drugiego miejsca nad dziesiątą lokatą to jedyne pięć punktów. Nie mniej pomimo porażki pewnym faworytem do tytułu mistrza jesieni jest ekipa z Wierzbicy, mająca trzypunktową przewagę nad zawodnikami z Żółkiewki.

więcej w rozwinięciu.

Kolejka 12 - 30-31 października

Ogniwo Wierzbica - Start II Krasnystaw         30 października, 12:00

Lider tabeli podejmie na własnym obiekcie zespół rezerw Startu Krasnystaw, który to delikatnie mówiąc nie radzi sobie zbyt najlepiej. Start systematycznie przegrywając podejdzie do spotkania z serią pięciu porażek z rzędu. Przed sezonem chyba nikt nie typował, że beniaminek z Krasnegostawu okupować będzie tak niski plac w ligowych zmaganiach. W meczu z Ogniwem raczej nie możemy spodziewać się przełamania zespołu Startu.

Hetman Żółkiewka  -  Unia Białopole             31 października, 14:00

Obydwie drużyny przystąpią do zawodów uskrzydlone ubiegłotygodniowymi, wysokimi zwycięstwami. Jeszcze kilka tygodni temu niemal wszyscy wskazywaliby zespół Unii na pożarcie. Jednak dobra gra w ostatnich spotkaniach ligowych i pucharowych pozwoliła piłkarzom z Białopola na znaczny awans i zajmują już oni dziesiąte miejsce w tabeli. Hetman ma jeszcze teoretyczne szanse na zdobycie pierwszego placu na koniec rundy jesiennej, lecz musi liczyć na potknięcia lidera – Ogniwa.

Brat Siennica Nadolna  -  Sawena Sawin             31 października, 13:00

Sawena po znakomitym początku nieco obniżyła loty. W trzech ostatnich meczach zespół z Sawina zdobył jedynie trzy punkty i spadł na piątą lokatę. Brat do ostatniego meczu systematycznie piął się w górę stawki, lecz został zatrzymany przez budzącą się z letargu Granicę Dorohusk. Ciekawe spotkanie, które może rozstrzygnąć, która z tych dwóch drużyn powróci do ścisłej czołówki ligi.

GKS Pławanice/Kamień   -  Granica Dorohusk        31 października, 14:00

Granica z serią trzech zwycięstw z rzędu uda się na wyjazdowe spotkanie do Pławanic. Nieobliczalny zespół trenera Lepionki w ubiegłym tygodniu wywiózł punkt z trudnego terenu w Woli Uhruskiej i obecnie plasuje się na czwartej pozycji. Statystyki dom/wyjazd przemawiają za zespołem gospodarzy, ale jak już niejednokrotnie się przekonaliśmy, statystyki nie grają. Drużynę Pławanic z pewnością czeka ciężka przeprawa, a w razie zwycięstwa możliwe jest nawet miejsce wicelidera.

Kłos Chełm  - Vitrum Wola Uhruska 31 października, 13:00

„Co drugi tydzień trzy punkty” – tak w skrócie można opisać Kłos Chełm. Taki system zdobywania punktów chyba jednak nie służy piłkarzom z Rożdżałowa, gdyż okupują oni dopiero dziewiąte miejsce. W innej sytuacji jest Vitrum, ustępujące jedynie Hetmanowi i Ogniwu. Pomimo tego, że ten „co drugi tydzień” wypada właśnie w tą niedzielę, to murowanym faworytem spotkania jest dobrze spisująca się jesieni drużyna Vitrumu.

Tatran Kraśniczyn  -  Ruch Izbica      31 października, 13:00

Przed sezonem mało kto typował, że Tatran będzie walczył jak równy z równym z najlepszymi drużynami „okręgówki”. Raczej nikt także nie sądził, że Izbica tak słabo wypadnie w rundzie jesiennej. Jedna z czołowych drużyn ubiegłorocznej rundy jesiennej, w tym roku zajmuje odległą, jedenastą pozycję. Tatran już wielokrotnie udowodnił, że bardzo dobrze gra na własnym obiekcie, m.in. zwyciężając z Ogniwem, więc śmiało możemy typować Kraśniczynian jako faworytów do zgarnięcia pełnej puli w tym spotkaniu.

Frassati Fajsławice  - Agros Suchawa           30 października, 13:00

Nikt przed meczem w Fajsławicach chyba nie sądził, że właśnie taki będzie rezultat spotkania z Ogniwem. Ostatnia drużyna pewnie pokonała lidera 2:0, jednak zwycięstwo to okupiła stratą podstawowego napastnika – Kasperka, którego musiał do szpitala zabrać helikopter. Agros także w ubiegłym tygodniu dodał na swoje konto trzy punkty, rozprawiając się „u siebie” z Tatranem Kraśniczyn. Tym samym Agros pokazał, że na własnym obiekcie jest zespołem niezwykle niebezpiecznym (4/0/1), lecz w meczach wyjazdowych jest najgorszą drużyną w lidze (0/0/6).

2024-04-21, 16:00:00