Zapowiedź 9. kolejki Klasy Okręgowej

• autor: wisniowyyy, 2010-10-08 20:44

Za nami już osiem rozegranych kolejek w ramach rozgrywek o mistrzostwo chełmskiej Klasy Okręgowej. Jak już zdążyliśmy się przyzwiczaić również miniona seria przyniosła niespodziewane rezultaty. W Wierzbicy mimo pewnego prowadzenia w meczu przeciwko Sawenie padł remis. Od dna odbija się także Unia Białopole, która pewnie pokonała na własnym obiekcie „pretendentów do awansu” – Granicę Dorohusk.

Zapowiedź w dalszej części newsa.

Kolejka 9 - 9-10 października

Tatran Kraśniczyn  -  Ogniwo Wierzbica         10 października, 13:00

Ubiegłotygodniowa porażka Tatranu była drugą z kolei grą, w której piłkarze z Kraśniczyna nie zdobyli ani jednego punku. W dziewiątej kolejce niewiele wskazuje na poprawę sytuacji jeszcze do niedawna znakomicie spisującej się ekipy Tatranu. Zdecydowanym faworytem w konfrontacji Tatran – Ogniwo są goście, którzy w miniony weekend dosyć pechowo zdołali jedynie zremisować z Saweną Sawin. Warto nadmienić, że był to dopiero drugi mecz, w których zawodnicy z Wierzbicy nie zdobyli kompletu punktów.

Frassati Fajsławice  -  Kłos Chełm      10 października, 15:00

Po wygranej z Bratem wiele wskazywało na to, że piłkarze Frassati w końcu się obudzili. Z czterema oczkami na koncie Frassati udało się do Pławanic gdzie poniosło porażkę 1:3 i tym samym dalej znajduje się na samym końcu ligowej tabeli. Odmienne nastroje panują w zespole z Gminy Chełm. Kłos w minionym tygodniu pewnie rozbił na własnym stadionie Tatran Kraśniczyn 4:0 i z dorobkiem 13 punktów plasuje się na szóstej lokacie.

Agros Suchawa  -  GKS Pławanice/Kamień          10 października, 13:00

Sześć porażek i zaledwie dwa zwycięstwa. Ten dotychczasowy wynik zawodników z Suchawy nie powala na kolana, a wręcz przeciwnie. Agros zajmuje przedostatnie miejsce, wyprzedzając w tabeli jedynie Frassati. Najbliższe spotkanie w ramach Klasy Okręgowej raczej też za dobrze piłkarzom z Suchawy nie wróży. Agros podejmie u siebie GKS Pławanice Kamień, które to powolutku radzi sobie co raz lepiej w ligowych zmaganiach. Po czterech meczach bez zwycięstwa podopieczni trenera Lepionki wygrali dwa ostatnie spotkania i awansowali na czwartą lokatę.

Ruch Izbica -  Brat Siennica Nadolna             10 października, 13:00

Ostatni mecz piłkarzy Ruchu Izbica z pewnością dla nich nie należy do zbyt udanych. Bolesna porażka w Żółkiewce 0:4 sprawiła, że Ruch zajmuje dopiero 9 pozycję w tabeli. Brat, po nieco niespodziewanej porażce w Fajsławicach pokonał u siebie Agros 3:1. W dziewiątej serii spotkań piłkarzy z Siennicy Nadolnej poprowadzi już samodzielnie Sławomir Kosior, który zastąpił na trenerskiej ławce Mirosława Dębskiego.

Vitrum Wola Uhruska   -  Hetman Żółkiewka       10 października, 14:00

Passa Hetmana trwa. Ubiegłotygodniowe, imponujące zwycięstwo 4:0 nad Ruchem Izbicą utwierdza w przekonaniu, że zawodnicy z Żółkiewki są na fali. Pozycja wicelidera, z zaledwie jedną porażką to imponujący wynik. W ósmej kolejce przyjdzie piłkarzom z Żólkiewki rozegrać w Woli Uhruskiej. Vitrum w ósmej serii meczów pokonało w Krasnymstawie ekipę tamtejszych rezerw Startu 3:2. Szlagierowe spotkanie dziewiątej kolejki, w którym stawką jest pozycja wicelidera stawki.

Granica Dorohusk   -   Start II Krasnystaw      9 października, 14:00

Granica konsekwentnie walczy ze swoimi przedsezonowymi zapowiedziami. Piłkarze z Dorohuska ponieśli dotkliwą klęskę w ubiegłym tygodniu, uznając wyższość Unii Białopole. Start II Krasnystaw na własnym obiekcie przegrał z Vitrum Wola Uhruska i obecnie zajmuje ósmą lokatę. Co dziwne rezerwom Startu lepiej wychodzą mecze wyjazdowe niż konfrontacje na własnym obiekcie.

Sawena Sawin  -  Unia Białopole             10 października, 13:00

Remis z Ogniwem to napewno szczęśliwy wynik dla zawodników z Sawina, zważywszy na masę sytuacji bramkowych podopiecznych Jacka Kłosa. Radosław Ciołek po meczu z Wierzbicą powiedział „Gospodarze byli lepsi, lecz nie zawsze tacy wygrywają. Remis jest dla nas szczęśliwy.”. Unia Białopole w ostatniej kolejce pokonała na własnym stadionie Granicę Dorohusk 3:1, lecz w konfrontacji z Saweną to gospodzarze są zdecydowanym faworytem.