Analiza statystyczna po 23 kolejce

• autor: jacek_gmoch, 2010-06-07 22:04

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek V ligi chełmskiej wciąż nierozstrzygnięta pozostaje kwestia czołowych miejsc oraz utrzymania w lidze. Strona plawanice.futbolowo.pl przygotowała analizę statystyczną dotyczącą ostatnich trzech (w wypadku niektórych drużyn, cztery) odsłon ligowych zmagań.

AWANS:

Jak już wiadomo od trzech kolejek spotkań pewna awansu do IV ligi lubelskiej jest Włodawianka Włodawa, która ma do rozegrania mecz z Unią Białopole (d), Vitrumem Wola Uhruska (d) oraz Bratem Siennica Nadolna (w).

WALKA O MIEJSCA 2-5:

Ogniwo - 99%

Pławanice - 77%

Brat - 60%

Ruch - 52%

Granica - 51%

Kłos - 48%

Agros - 20%

Frassati - 3%

W walce o czołowe lokaty (2-5) walczy 8 zespołów. GKS Pławanice są prawie pewne pierwszej piątki. Zagwarantować sobie to mogą już w najbliższej kolejce. Wystarczy zwyciężyć nad Granicą i liczyć na potknięcie (remis, porażka) Ruchu w meczu z Frassati.

Z uwagi na pozostający mecz do rozegrania między Ruchem Izbica a Granicą Dorohusk (25 kolejka), jest już przesądzone, że 45 pkt, dają pewne miejsce w pierwszej piątce na koniec sezonu.

SZANSE NA WICEMISTRZOSTWO:

Ogniwo - 40%

Pławanice - 30%

Brat - 20%

Ruch - 5%

Granica - 4%

Kłos - 1%

Jeżeli chodzi o wicemistrzostwo sytuacja Pławanic nie wygląda kolorowo, mimo jednego punktu straty do 2 miejsca. Drużyna Ogniwa, zajmująca obecnie drugą lokatę, ma znacznie łatwiejszych rywali na swojej drodze: Hutnik (w), Kłos (d), Vitrum (w) oraz ma lepszy bilans bramkowy niż piłkarze GKS-u (w przypadku zrównania się punktami po 26 kolejkach). Piłkarzy Pławanic czekają mecze z : Granicą (w), Hutnikiem (d) i Kłosem (w).

Szanse poszczególnych drużyn na wicemistrzostwo:

OGNIWO - może zdobyć wicemistrzostwo nie wygrywając już żadnego meczu, lecz musi zostać spełnionych kilka warunków: *Pławanice, mogą zdobyć tylko 1 pkt (na 9 pkt możliwych do zdobycia), *Brat, mając do rozegrania 4 mecze może zdobyć max. 5 pkt (na 12 pkt możliwych do zdobycia), *Granica, może zdobyć tylko 7 pkt (na 9 pkt możliwych do zdobycia), *Kłos, może zdobyć tylko 7 pkt (na 9 pkt możliwych do zdobycia).

PŁAWANICE - mogą zdobyć wicemistrzostwo tylko w przypadku potknięcia się drużyny z Wierzbicy, w którymś z meczów (wystarczy 1 remis Ogniwa, przy wszystkich swoich zwycięstwach).

BRAT - musi wygrać zaległe spotkanie w Kraśniczynie by poważnie myśleć o obronie wicemistrzostwa sprzed sezonu. Ponadto musi liczyć na potknięcia ligowych rywali (Ogniwo, Pławanice) przy jednoczesnych swoich zwycięstwach w pozostałych spotkaniach.

RUCH - musi wygrać wszystkie swoje mecze, licząc na potknięcia ligowych rywali (Ogniwo, Pławanice, Brat).

GRANICA - jeżeli Ogniwo wygra w najbliższej kolejce spotkań, to Granica automatycznie traci szansę na zdobycie wicemistrzostwa w sezonie 2009/2010.

KŁOS - ma już tylko matematyczne szanse na wicemistrzostwo. Musiały by zostać spełnione warunki takie jak: komplet 9 punktów Kłosa i potknięcia (remisy, porażki) pozostałych rywali w walce o fotel wicelidera.

Procentowe szanse zostały ustalone na podstawie wyników zespołów w rundzie wiosennej, a także trudności meczów pozostających poszczególnym drużynom do rozegrania.

Analizę ze szczególnym uwzględnieniem Pławanic Kamień przygotował jacek_gmoch.

autor: wisniowyyy 2010-06-07 23:14:35

Profil wisniowyyy w Futbolowo Ekstra Analiza. Chociaż procenty procentami, a tabela zawsze swoją drogą :)

autor: ~wba 2010-06-09 09:29:54

avatar hehehe ogniwo nie odda wicemistrzostwa:) GKS GKS !!! wierzbica rządzi ;]