Podsumowanie rundy jesiennej - seniorzy

• autor: jacek_gmoch, 2016-11-21 16:55

Runda jesienna w chełmskiej Klasie A dobiegła końca. Mistrzem jesieni został Agros Suchawa, który przez większość kolejek znajdował się za plecami prowadzącego Orła Srebrzyszcze. Na finiszu zawodnicy z gminy Wyryki wykorzystali potknięcia Orła i tym samym zameldowali się na "pole-position" przed rundą rewanżową. Podopieczni Roberta Wójcika przegrali tylko jedno spotkanie - z Kłosem II Chełm (11. kolejka), trzy zremisowali, a pozostałe dziewięć wygrali. Na drugim miejscu plasuję się Start-Regent Pawłów, który zaliczył udany finisz (dziewięć spotkań bez porażki) i poważnie myśli o promocji do Chełmskiej Klasy Okręgowej. Na najniższym stopniu podium stoi Orzeł Srebrzyszcze, który okazał się najlepszą drużyną wyjazdową tej jesieni. Za plecami prowadzącej trójki z niewielką stratą Hutnik Ruda-Huta i Sawena Sawin (najlepszy zespół grający u siebie). Prawdopodobnie cała piątka powalczy o miejsce (bądź miejsca) premiowane awansem. Gdyby rozgrywki zakończyły się już teraz to awans wywalczyły by dwie pierwsze drużyny. Średnia bramek w naszej lidze to 4.72 gola na mecz. W klasyfikacji strzelców prowadzi Paweł Sawicki (Sawena), który zaliczył aż 24 trafienia, co stanowi prawie połowę zdobyczy swojego zespołu. Tabelę zamykają zawodnicy MKS Siedliska, którzy zdobyli jak dotąd tylko jeden punkt. Tuż przed nimi Vojsławia Wojsławice i Zryw Gorzków. Gracze GKS Pławanice Kamień po udanej drugiej części rundy przerwę w rozgrywkach przezimują na 11 lokacie, co jest z pewnością sporym zaskoczeniem in minus.

Aby rozwinąć newsa, kliknij "więcej"

TABELA PO RUNDZIE JESIENNEJ SEZONU 2016/2017:

KLASYFIKACJA STRZELCÓW:

24 gole - Paweł Sawicki (Sawena Sawin),

16 goli - Sławomir Tatysiak (Orzeł Srebrzyszcze),

14 goli - Sebastian Staszewski (Agros Suchawa),

13 goli - Andrzej Głowacki (Start-Regent Pawłów),

11 goli - Karol Skubisz (Kłos II Chełm),

10 goli - Łukasz Tatysiak (Orzeł Srebrzyszcze), Rafał Wachulski (Sawena Sawin), Damian Kozioł (Start-Regent Pawłów),

9 goli - Paweł Mazur (Hutnik Ruda-Huta), Bartosz Babiarz (Zryw Gorzków).

KLASYFIKACJA STRZELCÓW (tylko GKS PŁAWANICE KAMIEŃ):

7 goli - Sebastian Dudko,

3 gole - Mateusz Dudzic, Jarosław Szałaj,

2 gole - Damian Wiśniewski, Adrian Czajka, Michał Gąsiorowski, Robert Hawryluk,

1 gol - Konrad Gajewski, Mirosław Neckar, Przemysław Krop.

STATYSTYKI CHEŁMSKIEJ KLASY A:

Wypowiedź trenera GKS Pławanice Kamień - Michała Filipczuka: "Po spadku z Klasy Okręgowej nie tak wyobrażaliśmy sobie start w rozgrywkach chełmskiej Klasy A. Jako nowicjusz na tym szczeblu postawiliśmy się w roli ucznia, co dało się ewidentnie odczuć przez pierwszych sześć kolejek spotkań, gdzie nie zdobyliśmy nawet jednego punktu. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, gdy z boiska schodziliśmy z kolejną porażką (...). Bo nie dość, że z "okręgówki" spadliśmy z hukiem, notując dwanaście porażek z rzędu, to w obecnym sezonie dopisaliśmy następnych sześć. Czarna seria zakończyła się na liczbie osiemnaście. To chyba najgorsza bessa w całej 23-letniej historii naszego klubu (...). Przełom nastąpił w meczu z Kłosem II Chełm - z ówczesnym liderem rozgrywek. Ku zaskoczeniu wszystkich wywieźliśmy z trudnego terenu remis, co według postronnych obserwatorów był to dla naszej drużyny krzywdzący rezultat, ponieważ byliśmy zespołem lepszym. Od tego spotkania nie przegraliśmy już żadnego meczu, notując w siedmiu kolejnych spotkaniach piętnaście punktów (...). Na poprawę naszej sytuacji na pewno duży wpływ wywarło ustabilizowanie kadry zespołu seniorów. Mam nadzieję, że te najtrudniejsze i najcięższe chwilę są za nami i na wiosnę od pierwszego meczu dalej będziemy kontynuować punktowanie w każdym kolejnym spotkaniu ligowym. Warto też odnotować dodatni bilans bramkowy, gdzie w poprzednich latach zawsze był minusowy. Po ostatnim meczu z Bugiem Hanna w świetlicy w Pławanicach odbyło się zakończenie, w którym nastąpiło podsumowanie minionej rundy. Teraz czeka nas długa "zimowa" przerwa i czas na regenerację, czas dla rodziny, a także na przeprowadzenie "rachunku sumienia" każdego z zawodników, aby wyciągnąć wnioski z zakończonej rundy na przyszłość".

2024-04-21, 16:00:00