Trampkarze zakończyli sezon

• autor: jacek_gmoch, 2016-06-14 19:30

Sezon 2015/2016 w Chełmskiej I Lidze Trampkarzy dobiegł końca. Mistrzem ligi została drużyna Sparty Rejowiec Fabryczny, vice-mistrzem UKS Niedźwiadek Chełm, a na trzecim miejscu zmagania ukończył Ruch Izbica. Trampkarze GKS Pławanice Kamień sezon zakończyli na ostatnim 10 miejscu, oddając trzy walkowery rywalom. W większości spotkań nasza drużyna wychodziła w okrojonym składzie, mimo to zachowując się w myśl "fair-play" nie schodząc z boiska przed regulaminowym czasem gry, co jest praktykowane wśród innych zespołów młodzieżowych. Dorobek GKS Pławanice Kamień to jeden punkt, zdobyty na boisku w Białopolu przeciwko Ogniwu Wierzbica. Najlepszym strzelcem naszej drużyny został Dawid Lewkowicz, który w pięciu meczach zdobył siedem bramek.

Grzegorz Weremko (prezes GKS Pławanice Kamień) o problemach organizacyjnych drużyny: "Można powiedzieć że mamy lekcje i nauczkę na przyszłość. W zespole były głównie problemy kadrowe, gdyż kilku chłopaków z najstarszego rocznika musiało z konieczności uzupełniać braki w juniorach. W meczach mistrzowskich graliśmy przez to w większości zawodnikami i zawodniczkami (Nikola Glina i Oliwia Grabowska - przyp. red.) z 5-6 klasy szkoły podstawowej, a braki chociażby fizyczne czy motoryczne były aż nadto widoczne (...). Sukcesem jest to że udało nam się dograć sezon do końca i nie musieliśmy z konieczności wycofywać drużyny z rozgrywek, bo i taka ewentualność przewijała się przez głowy (...). Najmłodsi zebrali doświadczenie, które mam nadzieję że zaprocentuje na przyszłość. Natomiast zarząd i trener mają za zadanie poukładać zespół i wystartować w kolejnej kampanii trampkarzy bądź w lidze młodzików".

Michał Filipczuk (trener trampkarzy GKS Pławanice Kamień) o wyniku sportowym: "Niestety cały ten sezon nie można zaliczyć do udanych. Szczególnie wiosną gdzie te wyniki były wręcz szokujące. Na dobrą sprawę nie powinniśmy grać w 1 lidze, a w 2 lidze trampkarzy gdzie ta rywalizacja byłaby bardziej wyrównana. Pomimo wysokich porażek z rundy wiosennej jestem zadowolony, cieszę się że udało się dograć do końca rozgrywek. Należy pochwalić tych co się nie poddali i z tego że daliśmy tyle na boisku na ile nas było stać. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy...na pewno nikt nam nie może zarzucić, że się nie staraliśmy. Mamy pewien obraz i materiał do pracy, na którym będziemy bazować w przyszłości".

autor: ~:) 2016-06-14 21:29:16

avatar nądź - jest literówka w wypowiedzi prezesa, powino być "bądź"

autor: ~Noooo 2016-06-14 21:35:51

avatar "...oddając trzy walkowery rywalom. W większości spotkań nasza drużyna wychodziła w okrojonym składzie, mimo to zachowując się w myśl "fair-play" nie schodząc z boiska przed regulaminowym czasem gry, co jest praktykowane wśród innych zespołów młodzieżowych..." Rzeczywiście oddanie trzech meczy walkowerem jest zasadą fair-play :)

autor: ~/ 2016-06-14 21:40:54

avatar Trzech walkowerów oddanych przed meczem, a nie w trakcie. Jak nie można znaleźć minimalnej liczby graczy do rozpoczęcia gry to jak mieli grać? Jeśli już wychodzili na boisko to grali do końca mimo dużej przewagi fizycznej i motorycznej rywali.

autor: jacek_gmoch 2016-06-14 21:45:59

Profil jacek_gmoch w Futbolowo Walkowery oddane innym drużynom zostały z powodu zdekompletowania naszej drużyny. Zgodnie z regulaminem rozgrywek mecz nie może rozpocząć się, jeżeli na boisku w którymś z zespołów nie będzie wystarczającej liczby zawodników (co najmniej siedmiu). Fair-play w powyższym newsie odnosi się do drużyn, które w trakcie rozgrywanego spotkania "symulują" kontuzje, co przekłada się na zdekompletowanie składu przez co mecz musi zostać zakończony przed regulaminowym czasem gry.

autor: ~fanpławki 2016-06-14 23:11:42

avatar Szacunek dla zawodników młodego pokolenia. Grali do końca a widać i to się komuś nie spodobało. Jest materiał do pracy więc pracować i jeszcze raz pracować! Wyniki na pewno przyjdą.

autor: ~wisniowyyy 2016-06-15 17:12:36

avatar Straszna pomylka w CHOZPN. Trampkarze zamiast rywalizowac z równymi sobie musieli przełykać gorzkie pigułki z dużo silniejszymi rywalami. Trzeba się zastanowić nad formułą tych rozgrywek.