3 pytania do trenera GKS Pławanice Kamień

• autor: jacek_gmoch, 2015-08-25 15:57
Redakcja strony www.plawanice.futbolowo.pl przeprowadziła krótki wywiad z trenerem GKS Pławanice Kamień - Michałem FIlipczukiem. Pełen zapis rozmowy poniżej.

Redakcja: Jak wyglądał okres przygotowawczy drużyny seniorów? Nad czym pracowaliście w przerwie między sezonami?

Michał Filipczuk: "Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy pod koniec lipca i trenowaliśmy na własnym obiekcie głównie dwa razy w tygodniu. Najczęściej we wtorki i piątki + niedzielna gra kontrolna. Treningi były łączone gdzie juniorzy "ruszali" się razem z seniorami. Przygotowania były skierowane głównie na sprawność ogólną, ale nie brakowało też zajęć z piłkami. Zagraliśmy kilka gier kontrolnych z niżej notowanymi przeciwnikami, co dało mi to odpowiedzi na kilka niewiadomych".

Redakcja: Co można powiedzieć o transferach w okresie przygotowawczym?

Michał Filipczuk"Cała kadra liczy 26 zawodników w tym 10 młodzieżowców i 4 juniorów. Najmłodszym zgłoszonym do gry w seniorach jest Łukasz Paszkiewicz z rocznika 98, a najstarszym "wieczny junior" Miro Neckar z rocznika 67. W przerwie letniej kilka klubów było zainteresowanych naszymi zawodnikami, a mianowicie Kacprem Nestorowiczem, Grzegorzem Dmuchem, Mariuszem Olendrem, Mirosławem Neckarem czy Konradem Omelko. Ten ostatni odszedł do Kłosa Chełm, co na pewno jest dla nas dużą stratą. Reszta postanowiła kontynuować ,swoją przygodę w Pławkach co mnie bardzo cieszy. Natomiast nowym zawodnikiem został Paweł Kapeluszny, który niegdyś reprezentował barwy naszego klubu przez cztery sezony. Nasza kadra jest oparta głównie na wychowankach, co na pewno wpisuje się w politykę klubu".

Redakcja: Jaki jest główny cel zespołu w sezonie 2015/2016?

Michał Filipczuk: "Ten sezon będzie dla nas bardzo ciężki. Celem będzie utrzymanie się w szeregach piątoligowców. Zadanie trudne, ale do zrealizowania przy odpowiednim zaangażowaniu, podejściu oraz pracy. Chcemy też ogrywać i stawiać na naszych młodych chłopaków z rocznika 95/96 oraz wprowadzać najzdolniejszych wychowanków z rocznika 97/98.

autor: ~anonim 2015-08-28 13:43:31

avatar Wielki trener a w sparingach grał w barwach Granicy,taki dobry trener i zawodnik że go nie wizeli.

autor: ~anonim 2015-08-28 15:11:37

avatar Kozak w necie pi... w świecie. Radzę najpierw zaznajomić się ze wszystkmi czynnikami zanim kogoś się obrazi. Zdecydowanie bardziej opłacało się Filipowi trenować niż tylko grać.

autor: jacek_gmoch 2015-08-28 16:56:28

Profil jacek_gmoch w Futbolowo Wpisy zawierające słowa niecenzuralne zostały usunięte. Każdy kolejny komentarz nacechowany "wysoką kulturą osobistą" spotka to samo. Kompleksy wpisujących owe komentarze prosimy leczyć w specjalnych poradniach u specjalistów, a nie w internecie z anonimowego konta.

2024-04-21, 16:00:00