• autor: wisniowyyy, 2013-09-13 10:27

Po zwycięstwie aż 10:0 nad Spółdzielcą Start z kompletem oczek pozostaje samodzielnym liderem. Pierwsze punty jesienią straciła Włodawianka, która w zaległym spotkaniu w Siennicy Nadolnej okazała się słabsza o jedną bramkę od Brata Cukrownika. Ten z kolei zaliczył pierwsze w tym sezonie ligowe punkty.

W piątej serii gier przed zawodnikami Brata kolejne nie lada wyzwanie. Zmierzą się oni na własnym stadionie z liderującym Startem. Równie ciekawie będzie z pewnością w Rożdżałowie, gdzie miejscowy Kłos podejmie niepokonaną dotychczas Unię Rejowiec.

Zapowiedź w rozwinięciu newsa.

Spółdzielca Siedliszcze - Granica Dorohusk

Zero punktów oraz jedenaście straconych bramek przy dwóch zdobytych, taki jest bilans domowy zespołu Spółdzielcy w dwóch meczach rozegranych w Siedliszczu. Patrząc na to, z kim przyjdzie mierzyć się podopiecznym Jacka Płoszaja w nadchodzącym meczu ciężko przypuszczać aby bilans ten uległ jakiejś drastycznej poprawie. Granica Dorohusk to zespół, który dotychczas zdobył najwięcej bramek bo aż 18, co daje średnią ponad czterech trafień na mecz. Rezultat spotkania w Siedliszczu możemy przewidzieć już dziś, niewiadomą jest jedynie rozmiar zwycięstwa Granicy.

Mateusz Miksza (Granica Dorohusk) z siedmioma trafieniami jest współliderem w klasyfikacji strzelców.

Mateusz Miksza (Granica Dorohusk) z siedmioma trafieniami jest najlepszym strzelcem swojej drużyny.

Brat Cukrownik Siennica Nadolna - Start Krasnystaw

Mariusz Wróbel w końcu mógł odetchnąć z ulgą. Jego drużyna odprawiła z kwitkiem Włodawiankę i zapisała na swoim koncie pierwsze ligowe punkty. Jednak nie ma co spoczywać na laurach gdyż w odstępie zaledwie paru dni do Siennicy Nadolnej zawita kolejny wymagający rywal. Start, który przewodzi stawce z kompletem punktów z pewnością ma jeden cel, trzy oczka. Goście przyjeżdżają na derbowe spotkanie w roli faworyta, lecz środowe spotkanie może bardzo dobrze wpłynąć na "cukrowców".

Mariusz Wróbel (Brat Cukrownik) jako grający trener? Już dwukrotnie w odstępie paru dni musiał zastąpić Marka Dębskiego.

Frassati Fajsławice - Unia Białopole

Podopieczni Waldemara Krakiewicza na razie u siebie nie przegrali. Zwycięstwo 3:2 z Hutnikiem oraz wywalczony remis z silną Unią 4:4 to dorobek Fajsławiczan. Unia z kolei rozegrała jak na razie zaledwie jedno spotkanie wyjazdowe w którym to rozgromiła w Siedliszczu miejscowego Spółdzielcę 5:0. Unici po czterech kolejkach mają na swoim koncie siedem punktów i prezentują się naprawdę korzystnie (efektowne zwycięstwo nad Bratem aż 4:0). Własne boisko przemawia za zespołem Frassati, lecz zawodnicy rodem z Białopola pod wodzą nowego szkoleniowca z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą i powalczą o pełną pulę.

Rafał Sobczuk (Unia Białopole) jest jednym z filarów drużyny Tomasza Wieczorka.

Ruch Izbica - Ogniwo Wierzbica

Kolejna (po Unii Rejowiec i Włodawiance) ciężka przeprawa drużyny Ruchu. Do Izbicy zawita Ogniwo Wierzbica, które może poszczycić się najmniejszą liczbą straconych bramek wśród całej stawki. "Trafił swój na swego", jak mawia popularne przysłowie, gdyż obydwie ekipy zarówno nie tracą za wielu goli ale także zbyt dużo ich nie zdobywają (Ruch: 6:6; Ogniwo: 8:2). Piłkarze z Izbicy w tym sezonie już pokazali, że pomimo zmiany pokoleniowej potrafią nawiązywać walkę jak równy z równym i zapewne tak samo będzie w niedzielnej konfrontacji z wyżej notowanym rywalem.

Karol Knot (przy piłce, Ogniwo) w ubiegłą niedzielę zdobył dwie bramki dla swojego zespołu w odstępie pięciu minut.

Kłos Chełm - Unia Rejowiec

Arcyciekawe spotkanie w Rożdżałowie. Aspirujący do czołówki ligowej stawki Kłos podejmie na własnym obiekcie będącą aktualnie na drugiej pozycji, Unię Rejowiec. Kłos w ostatniej serii gier uległ we Włodawie miejscowej Włodawiance 1:3 (tym samym piłkarze Marka Droba zrewanżowali się za pucharową porażkę)  zaś Unia po meczu walki wyszła zwycięsko z konfrontacji z Ruchem Izbica. Rezultat tego spotkania jest sprawą otwartą, lecz to Kłos jest minimalnym faworytem niedzielnej batalii.

Rożdzałów, stadion Kłosa Chełm.

Vojsławia Wojsławice - Włodawianka Włodawa

Czerwona latarnia ligi, jednocześnie jedyny zespół bez punktów w tej rundzie, Vojsławia podejmie na własnym obiekcie drużynę Włodawianki. Podobnie jak w konfrontacji Spółdzielcy z Granicą, wynik tego meczu możemy obstawiać w ciemno. Bardzo źle się dzieje w zespole z Wojsławic i najwyraźniej kierownictwo miejscowej drużyny nie bardzo wie jak z tym problemem sobie poradzić. - Może czas na przełamanie z wyżej notowanym rywalem? Mogą powiedzieć niektórzy. Bardzo mało prawdopodobne o ile w ogóle możliwe. Włodawianka nie powinna mieć problemów w konfrontacji z beniaminkiem, który to już po czterech kolejkach składa aplikację do gry w przyszłorocznych rozgrywkach w chełmskiej Klasie "A".

Dobra gra oraz dwie bramki Norberta Zdolskiego (Włodawianka) nie pomogły w zdobyciu punków w Siennicy Nadolnej.

GKS Pławanice Kamień - Hutnik Ruda-Huta

W środę Hutnik na własnym obiekcie podejmował trzecioligową Chełmiankę Chełm w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Jak na różnice poziomów rozgrywkowych oraz problemów kadrowych (Hutnik wystąpił bez zawodników rezerwowych) drużyna z Rudy-Huty zaprezentowała się przyzwoicie i uległa Chełmiance 1:4. W niedzielne popołudnie piłkarzom Hutnika przyjdzie zmierzyć z drużyną GKS-u na gorącym terenie w Pławanicach. Piłkarze Roberta Hawryluka dotychczas rozegrali zaledwie jedno spotkanie na własnym obiekcie, remisując z Kłosem 2:2. Tym razem to miejscowi przystępują do meczu w roli faworyta mimo iż to piłkarze Lecha Czarneckiego mają na swoim koncie dwa oczka więcej.

Łukasz Toporowski (nr 9, Hutnik) w spotkaniu pucharowym rozciął łuk brwiowy i jego występ w niedzielnym meczu stoi pod znakiem zapytania.

autor: ~anonim 2013-09-15 17:15:07

avatar Brat 1-4 START a u was jak ?