• autor: wisniowyyy, 2011-09-24 10:38

W siódmej serii zmagań najciekawiej zapowiada się rywalizacja Brata Siennica Nadolna, podejmującego na własnym terenie GKS Pławanice Kamień. Nie mniej interesująco zapowiada się spotkanie liderującego Hetmana Żółkiewka z niebezpieczną Granicą Dorohusk. Coś do udowodnienia z pewnością po pucharowych zmaganiach ma Kłos Chełm, który po sromotnej porażce 2-10 ma okazję do rewanżu na Frassati Fajsławice.

Zapowiedź w rozwinięciu.

Brat Cukrownik Siennica Nadolna - GKS Pławanice Kamień

Z pierwszej trójki ubiegłego sezonu (Ogniwo, Pławanice, Brat), jedynie zespół z Siennicy Nadolnej prezentuje poziom drużyny z podium tabeli. Mimo, iż Brat traci zdecydowanie więcej bramek niż w ubiegłej rundzie (wiosna - jedynie 3 bramki stracone), to konsekwentnie zdobywa punkty. Zdecydowanie mniej dobrego można powiedzieć o piłkarzach GKS-u. Typowa gra w kratkę oraz umiejętność "nie wygrania wygranego meczu" to plaga zespołu Tomasza Kędzierskiego. Pomimo zaledwie dziewięciu oczek na koncie, gra zespołu z Pławanic ze spotkania na spotkanie wygląda coraz pewniej. Spotkanie w Siennicy Nadolnej ma także dodatkowy wymiar dla piłkarzy "Pławek", gdyż nie udało się stamtąd wywieźć korzystnego rezultatu już od trzech lat. Typ: Remis, po twardej męskiej walce.

Mirosław Tymicki i Tomasz Maśluch w obecnych rozgrywkach zdobyli po cztery bramki.

Kłos Chełm - Frassati Fajsławice

Kłos w ubiegłym tygodniu "dociągnął" remis w Suchawie do końca. Jak powiedział trener Świadysz, "remis jest dla Kłosa dobrym rezultatem". Drużyna z Gminy Chełm to zespół specyficzny. Silna, szeroka kadra, potrafiąca zwyciężyć w trudnych spotkaniach (Chełmianka II), a gubiąca punkty w walce z teoretycznie słabszymi rywalami. Środowy mecz pucharowy pomiędzy obydwiema drużynami, pomimo całkowitego zdominowania Kłosa przez Frassati, nie może być wyznacznikiem formy przed niedzielną konfrontacją. Jak przystało na mecze pucharowe, obydwie ekipy przystąpiły do potyczki w iście rezerwowych ustawieniach. Nie mniej, Kłos z pewnością będzie chciał sprawić, by wynik 2:10 poszedł w niepamięć i na boisku w Rożdżałowie pokusi się o zdobycie kompletu punktów. Typ: Pewne zwycięstwo Kłosa.

Tomasz Madeja, autor sześciu bramek w spotkaniu pucharowym z Kłosem Chełm.

Vitrum Wola Uhruska - Agros Suchawa

Zaliczany przez naszą redakcję do grupy najsłabszych zespołów Vitrum, zaskakuje. Zwycięstwo "w twierdzy Kraśniczyn" to niewątpliwie jedna z niespodzianek kolejki ubiegłej. Z meczu na mecz, zespół prowadzony przez doświadczonego Krzysztofa Klempkę radzi sobie coraz to lepiej. Nie inaczej jest z Agrosem Suchawą. Po słabym początku, w trzech ostatnich spotkaniach drużyna z odległej Suchawy zdobyła 4 pkt., co w jej przypadku uznać należy za sukces. Mecz zespołów niedocenianych, ale potrafiących namieszać w układzie tabeli. Typ: Zwycięstwo miejscowych.

Igor Mossurec w ubiegłą niedzielę mógł zapewnić Agrosowi zwycięstwo nad Kłosem w doliczonym czasie gry. Trafił w słupek.

Ruch Izbica - Ogniwo Wierzbica

"Co z tego, że nas chwalą za grę jak nie zdobywamy punktów", takie słowa kierownika Ruchu Izbica padły po niedzielnej porażce z Granicą Dorohusk. W siedmiu spotkaniach, Izbiczanie zdołali zdobyć zaledwie trzy punkty wygrywając nad outsiderem rozgrywek Startem II Krasnystaw. Sympatycy tej jednej z najstarszych drużyn (1928) w regionie z pewnością inaczej wyobrażali sobie półmetek rundy jesiennej 11/12. Ogniwo w trzech ostatnich grach zanotowało komplet punktów, co może oznaczać, że drużyna Jacka Płoszaja ma kryzys za sobą. Co prawda nie były to zwycięstwa przekonywujące, lecz liczy się efekt jakim jest już piąta lokata w tabeli. Typ: Zdeterminowani gospodarze poniekąd osiągną swój cel i zdołają zremisować z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Kierownik Ruchu, Marcin Antoniak.

Hetman Żółkiewka - Granica Dorohusk

Rewelacyjny w tym sezonie Hetman, z przeżywającym swoją drugą młodość Andrzejem Pidkiem na czele "ugości" w Żólkiewce piłkarzy prowadzonych przez Stanisława Cybulskiego. Naprzeciw siebie staną odpowiednio: Hetman, z najskuteczniejszymi zawodnikami (aż 23 bramki), oraz Granica z najszczelniejszą jak dotąd defensywą (6 bramek straconych). Mając na uwadze dwie ostatnie kolejki, w których to Hetman dosłownie "przejechał się" po Victorii Żmudź, a następnie pokonał w Chełmie rezerwy trzecioligowego zespołu, faworytem w tym spotkaniu można nazwać jedynie zespół gospodarzy. A może Granica pokusi się o niespodziankę ? Typ: Pewne zwycięstwo Hetmana, który umocni się na fotelu lidera.

Unia Białopole - Chełmianka II Chełm

Unia, w spotkaniu "derbowym" z Victorią Żmudź prezentowała się korzystnie przez pierwsze 45 minut. Potem na boisku istniała już tylko drużyna gospodarzy. Chełmianka w meczu przy ul. Batorego w Chełmie nie zdołała urwać punktów ekipie liderującego Hetmana i uległa 2:4. W większości młody zespół Chełmianki zagrał ambitnie, lecz nie wystarczyło to by wydrzeć ekipie z Żółkiewki choćby jednego punktu. Sobotnia konfrontacja Unii z Chełmianką zapowiada się niezwykle emocjonująco także z tego względu, że pierwszy zespół Chełmianki swój mecz rozgrywa ... dzień później. Typ: Wyjazdowe zwycięstwo rezerw Chełmianki.

Start II Krasnystaw - Victoria Żmudź

Start pokazał nam, że nie trzeba być znawcą lokalnej piłki, by stawiać zawsze na drużynę przeciwną w meczu z rezerwami z Krasnegostawu. Zero punktów, jedna strzelona bramka, wynik niezbyt imponujący. Z drugiej strony medalu zaś, solidnie spisująca się w rozgrywkach ekipa Victorii Żmudź, która nie licząc wyniku z Hetmanem jest rewelacją rozgrywek. Typ: Pewne zwycięstwo Victorii.

Pauza: Tatran Kraśniczyn